Tony ScottI

Anthony David Leighton Scott

7,7
4 356 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tony Scott

Jego decyzja to skutek poziomu szacunku do życia jako takiego. Jest to decyzja charakterystyczna dla przedstawicieli społeczeństwa protestanckiego. Filozofia protestancka nadaje materii cechy boskie, stąd hedonizm, dążenie do własnego szczęścia kosztem innych ludzi (słabszych i nieustosunkowanych), przekonanie o własnej wyjątkowości, wręcz boskości.

Działa to też w drugą stronę, czyli jednostki słabe, chore powinny być eliminowane aby nie zatruwać życia pozostałym, i to bez względu na osiągnięcia. Stąd mordowanie chorych psychicznie przez niemieckie wojsko czy odstrzał żubrów, które zostały uznane za nieużyteczne. Z katolickiego punktu widzenia wyczyny niemieckich żołnierzy są zbrodniami, a z punktu widzenia Niemców jest to zwykła eliminacja jednostek uznanych za nieprzydatne...

Arcon_2005

Czyli wsrod niemieckich zolnierzy nie bylo katolikow? Sami protestanci? Gwoli przypomnienia - Adolf Hitler byl katolikiem.


Jak dla mnie typowo protestanckie cechy charakteru to :
- skromne, powsciagliwe zachowanie
- powsciagliwosc w wyrazaniu emocji
- brak obnoszenia sie z sukcesem lub majatkiem, nie przywiązywanie do tego wagi
- oszczednosc
- gospodarnosc
- cierpliwosc
- wysoka etyka pracy

ulla

Nie wiem jaki procent niem. sołdatów było katolikami. Wiem za to, że Hitler już w latach 30-tych zadeklarował wrogość systemu nazistowskiego wobec katolicyzmu, a sam siebie uważał za ateistę, o czym rozmawiał niejednokrotnie ze swoimi podwładnymi. W obozie koncentracyjnym Auschwitz polscy księża katoliccy mieli prawo do miesiąca życia. Hitler poszedł na układ z Watykanem, ale była to zagrywka biznesowo-polityczna. Pius XII podpisał z Hitlerem układ w celu ochrony życia i majątku niemieckich katolików. Dzisiaj nazywają go "Papieżem Hitlera". Można mieć do niego pretensje, że nie zrobił nic dla Polaków, ale jak na pewno wiesz, Papież nie dysponuje dywizjami pancernymi. Czy jego wywiad mógł coś dla nas zrobić? Trudno powiedzieć, wiem za to że wywiady angielski i francuski co najmniej od 1935 robiły wszystko aby pierwsze uderzenie niemieckie poszło na wschód i niestety udało im się. Pierwotne plany Hitlera zakładały, że pierwsze uderzenie pójdzie na zachód, jednak naiwny Beck uwierzył w zapewnienie Anglików i Francuzów i zadeklarował kurs antynazistowski. Czy Hitler mógł zostawić milionową armię polską na swoich tyłach? Jasne że nie, dlatego byliśmy pierwszym celem.

Leszek Miller i jego bolszewicka klika podpisali konkordat z KK, a przecież nie można powiedzieć że to katolicy, nawet chrześcijanami nie są.

Na pewno masz rację co do protestanckich cech, ale jaki procent protestantów ma wszystkie cechy, które wymieniłaś? Gdybym mógł żyć wśród takich ludzi byłbym zadowolony ;-) Pozdrawiam!

Arcon_2005

Sądząc po twoim wpisie już dawno powinieneś dostał kulkę w twój pusty łeb. Szmato.

mativandamme

Sądząc po twoim wpisie szkoda na ciebie kulki, za duże koszty. Wystarczy jebnąć motyką...

Arcon_2005

Ty już dawno dostałeś motyką w głupi łeb i teraz wiadomo dlaczego piszesz bzdury, sędziwa pisdo.

mativandamme

Najwyraźniej cios motyką nie zaszkodził mi tak bardzo jak tobie. To co piszesz trudno nazwać bzdurami, to brednie nawiedzonego hejtera. Kozak w necie, pisda w świecie...

Arcon_2005

A jednak się przyznałeś :)
Sam zgrywasz kozaka w necie enuchu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones