Tom Cruise

Thomas Cruise Mapother IV

8,2
95 066 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Cruise
AutorAutor

Prezentacja z wielką pompą, ale za to ciekawy montaż fragmentów filmów z jego udziałem. Mój ulubiony moment, to ten w którym bohater "Vanilla Sky" mówi: "That every passing minute is a another chance to turn it all around". Prawdziwe stwierdzenie, trudniej wykonać.

To dobrze, że Cruise otrzymał nagrodę imienia Stanleya Kubricka, gdyż właśnie u tego twórcy stworzył swoją najbardziej dojrzałą rolę, tak uważam.

La_Pier

Nie wiem, czy najbardziej dojrzałą, ale z pewnością znakomitą.
Dla mnie najbardziej dojrzałe aktorstwo zaprzentował w "Magnolii",
ale też "Ludziach honoru", "Rain manie", "Jerry Maguire", no i oczywiście u Spielberga, tak w "Raporcie mniejszości" (zaskakująca, pełna smutku rola) i "Wojnie światów" (sceny gdy śpiewa córce piosenkę, ściska w ramionach syna, ale przede wszystkim, gdy otrzepuje się przy lustrze z... popiołu luzkiego - ściskają za serce).

Wielki aktor. Nie ma dwóch zdań.

AutorAutor

Dodam Lestata ("Wywiad z wampirem") - wzorowe aktorstwo i wzorowe żonglowanie przez Cruise'a emocjami tej postaci. OSKAR POWINIEN BYĆ DLA NAJLEPSZEGO AKTORA DRUGOPLANOWEGO.

Ponadto znakomity u Oliviera Stone'a w "Urodzonym 4 lipca".

AutorAutor

Roger Ebert stwierdził, że role Kidman i Cruise'a w "Oczach szeroko zamkniętych", to kamień milowy w ich karierze. Nie pomylił się. U Kubricka są perfekcyjni w każdym calu. Cruise jakby żywcem wyjęty z jakiegoś filmu Antonioniego. Bezbłędny, surowy, poważny, autentyczny.

La_Pier

Trudno się z tym nie zgodzić.

AutorAutor

CULT SCENE (00:01 - 00:33)

http://www.youtube.com/watch?v=r-E_Zl-EM5w

Wielki jest Cruise w tej scenie. Absolutnie spontaniczny. Oscarowy. To najbardziej kultowy aktor naszych czasów. Na Filmwebie powinien mieć ocenę co najmniej 8,4, ale prymitywni jaskiniowcy zaniżają. To niedopuszczalne.

La_Pier

https://www.youtube.com/watch?v=AZnKXbpO9PM
Dream is always the same

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones