Klaus Schenk von Stauffenberg

Claus Philipp Maria Schenk Graf von Stauffenberg

7,0
1 ocena materiałów archiwalnych
powrót do forum osoby Klaus Schenk von Stauffenberg

ten TYp nie nienawidził Polaków tak samo jak Hitler ... zobaczcie sobie na wikipedi co o nas i zydach pisał.. a postanowił pozbyc sie Hitlera głównie dla własnych upodobań i przemyśleń... trzeba mu przyznac ze byl odwazny i mial głowę na karku.. ale nie byl napewno bohaterem ... jak uwazaja niektórzy uzytkownicy filmwebu .. pozdro ..xD typowy szwab..

Maciejka

Tak miał takie poglady, moze gdyby zamach doszedl do skutku byloby gorzej, ale to nie deprawuje go jako bohatera

Maciejka

Nienawidził Polaków jak Hitler? Słowa Hitlera na długo przed wojną: "Podziwiam Polaków. Nie dają się zastraszyć. Mogę być przyjacielem Polaków i powiadomię mojego dobrego przyjaciela Lipskiego (mówił o polskim ambasadorze w Berlinie), że może na mnie liczyć!" Napadł Polaków, bo sytuacja go przycisnęła (o szczegóły proszę do mnie pisac prywatnie).
Wikipedia przytoczyła tylko kawałek listu, fragment wyrwany z kontekstu. Typowy Szwab? Tak, Szwab, pochodził z regionu Szwabii - Jettingen. Dla mnie Stauffenberg jest wielkim bohaterem i autorytetem godnym naśladowania i nie wstydzę się tego.

Maciejka

Nienawidziec a zabijac to jednak różnica jest :) Sama nienawidzę kilku osób, a jednak nie życzę im śmierci czy kalectwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones