PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535756}

Niepamięć

Oblivion
6,8 140 497
ocen
6,8 10 1 140497
5,6 17
ocen krytyków
Niepamięć
powrót do forum filmu Niepamięć

Pseudo znawcy kina niech nie piszą głupot - film ma swój wyjątkowy klimat i wszystko klei się w 1
całość, Nie ma akcji w stylu Rambo czy innych zabili go i uciekł, a raczej jak w Prometeuszu czy
Wojnie Światów, fabuła zaś zaskakuje jak w Vanilla Sky, grafika i efekty - na najwyższym poziomie.
Jak dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 10
gbusz

"nie sluchajcie nagatywnych opini NASTOLATKOW"
co to za szufladkowanie? Jestem nastolatka i widzialam film wczoraj, po wyjsciu z kina wciaz myslalam tylko o tym, daje mu 11/10, bo to sci-fi z najwyzszej polki, film zaskakujacy, nieprzewiduwalny, pelen akcji, z inteligentna fabula, intryga, swietnyymi efektami, obsada, a nawet romantyczny i wzruszajacy. Sposrod setek doskonalych tytulow ktore widzialam ten jest nalepszy i stal sie moim ulubionym.

ocenił(a) film na 10
GirlInTheMirror

Choc z drugiej strony przegladajac poprzednie watki zwracam honor. Myslalam ze to portal dla ludzi, ktorzy znaja sie na kinie, ale chyba sie mylilam...

GirlInTheMirror

Ci co znają się na kinie wiedzą jak mało oryginalny to film i z ilu filmów ściąga pomysły i wątki.

krysiron

Podaj jakikolwiek tytuł filmu który posiada super oryginalną fabułę i nie ściąga żadnych pomysłów ani wątków z innych filmów . Powodzenia :) Nie liczą się pierwsze nakręcone filmy w historii .

patu00

Z ostatnich 3 lat oryginalne i intrygujace filmy (lepsze i gorsze): Imagine, Post Tenebras Lux, Sesje, Iron Sky, Arirang, Drzewo życia, Grabarz, 127 godzin, Kieł.

ocenił(a) film na 10
krysiron

Akurat Niepamiec choc opiera sie na standardowych schematach jest filmem wyjatkowo zaskakujacym i oryginalnym, poza tym przede wszystkim akurat w tym filmie najbardziej nie liczy sie ani fabula ani efekty. A do 'tych co sie znaja na kinie' chyba sie najwyrazneij nie zaliczasz, bo potrafilbys docenic te produkcje.

GirlInTheMirror

Jak się w ogóle filmów nie ogląda to i Szklana Pułapka 5 będzie "zaskakującym" filmem. Niepamięć to żywcem zdarta skóra z Moon.

jaca777_2

Swoją drogą polecam film (Moon). Tam to dopiero jest klimat, fabuła i puenta.

ocenił(a) film na 10
jaca777_2

Porownywac Szklana pulapke i Niepamiec to juz desperacja w wyniku braku argumentow.
Dzis naprawde zaskakujacych filmow juz nie ma. Na upartego to da sie przewidziec koniec kazdej produkcji.
Z kolei w przypadku nie pamieci (przyznam ze rzeczywiscie mocno przypomina Moon), to walorem wcale nie jest fabula czy efekty, to jest film psychologiczny (jakkolwiek by to nie brzmialo)

GirlInTheMirror

Film psychologiczny? Zgroza! :)

ocenił(a) film na 5
krysiron

Czemu zgroza?

Ja się ubawiłem :)

GirlInTheMirror

Czytaj ze zrozumieniem Jorguś. Po pierwsze nigdzie nie porównywałem Good Day to Die Hard z Oblivion. To by było nie fair. To tak jakby porównywać gówno z gnojem: nie ma sensu.To po pierwsze. Po drugie "to jest film psychologiczny"? Czy Ty w ogóle widziałeś kiedyś taki film? Nie no... "psychologiczny"? Świat schodzi na psy. Powinna być jakaś cenzura żeby nie mieszać dzieciom w głowach. "psychologiczny"?! Serio?!

A po trzecie pisze się "niepamięć" a nie "nie pamięć"... Założyłeś konto na FW zaraz po tym jak nauczyłeś się pisać? Konto od lipca zeszłego roku i masz ocenionych 4 filmy? To faktycznie zgroza. Nic dziwnego że Cię filmy nie zaskakują jak oglądałeś do tej pory Iron Man, Oblivion, Bad, i Avengers, a skąd słyszałeś o Moon w takim układzie, to będzie zagadką dla mnie do końca mych dni.

ocenił(a) film na 10
jaca777_2

To jak dlugo ma sie konto, nie oznacza czy sie zna na gilmach, i to ile filmow sie ocenilo czy kliknelo nie odpowiada temu ile sie rzeczywiscie obejrzalo. Niepamiec osobno to byla literowka, kazdemu moze sie zdarzyc, a jesli nie dostrzegasz przeslania tego filmu to jestes strasznie plytki.
Dziekuje, koncze dyskusje.

GirlInTheMirror

Przesłanie tego filmu jest mnie więcej takie: Tom kontynuuje podróż po równi pochyłej w kierunki dna kina klasy B. Drugie przesłanie jest takie, że w Hollywood nie ma czegoś takiego jak plagiat. Można zżynać scenariusze i robić na tym dobrą kasę, pomimo że kopia w żadnym stopniu nie dorównuje oryginałowi o którym nawet nie mam mowy w napisach końcowych, a podobieństwa są uderzające.

jaca777_2

Sprawdź definicję plagiatu...

Faktycznie jak nie widzisz przesłania filmu to nie wiem jak możesz oceniać filmy...

Iron Sky oryginalne? Najbardziej bzdurny film jaki powstał, dodatkowo bardzo słabo zrobiony i zagrany.

Niepamięć ma wady, ale jest bardzo dobrze zrealizowany i ma ciekawy scenariusz, może i nieoryginalny, ale historia jest dobrze zrealizowana. Widziałem Moon. Zupełnie nie przypadł mi do gustu. I co zjedziesz mnie za takie zdanie?

ocenił(a) film na 10
aja9

Zgadzam się całkowicie, Iron Man to film dla dzieci i młodzieży. Niepamięć to pierwsza klasa, całkiem inne profesjonalne podejście. 10/10

gbusz

Nic o Iron Manie nie napisałem...

aja9

Iron Sky to film niskobudżetowy, stworzony przez pasjonatów z pasji, chwilami nieudolny, ale ma swoje plusy. Niemniej mówiłem, że jest oryginalny, bo jest i o to chodziło tylko i wyłącznie. Niepamieć jest świetnie zrealizowany, ale nie jest oryginalny. Amen.

krysiron

Zgadzam się. Niepamięć się świetne ogląda. Iron Sky również da się obejrzeć :) Takiego stężenia pozytywnej głupoty nie widuje się często :)

jaca777_2

Zgadzam się co do Moon,świetne kino. Jesli chodzi o podobieństwa to są oczywiste.

GirlInTheMirror

do orginalnych dorzucilbym kilka wiecej, ale zostane przy : john dies at the end

ocenił(a) film na 9
gbusz

Nic dziwnego jak ściągną kopię z ch0mika nagrywaną telefonem w kinie a potem oglądają to na 15" ekraniku laptopa to mają pretensję do garbatego że ma dzieci proste.

ocenił(a) film na 5
gbusz

To bardzo PRZECIĘTNY SF - nie słuchajcie pozytywnych opinii nastolatków

Pozwoliłem sobie ubrać moją opinię w słowa autora tematu. Teraz to zdanie ma większy sens.

"Niepamięć" nie zaskakuje, bo wszystko to już było.
Jeśli klimat tego filmu jest świetny i wyjątkowy, to nie wiem jakich słów należałoby użyć by opisać klimat "Odysei Kosmicznej 2001" na przykład. Być może byłoby lepiej, gdyby muzyka była inna - paradoksalnie wypada najlepiej wtedy, gdy jej nie ma.
Zgadzam się, film ładnie wygląda, ale to nie usprawiedliwia wysokich ocen - chyba, że ktoś jest - właśnie - nastolatkiem.

ocenił(a) film na 6
JaszczurXP

Powiedziałbym,że więcej niż przeciętny.Ja oceniłem na 6/10.Poza tym każda opinia na temat filmu ma charakter subiektywny.Każdy ocenia inaczej,według innych kryteriów.Każdy oczekuje czegoś innego.Więc takie namawianie przez autora tematu do nie słuchania opinii jakiejś grupy jest bez sensu.Słusznie to wytknąłeś.Najlepiej samemu obejrzeć i wyrobić sobie opinię.

ocenił(a) film na 9
orphe

@krysiron a masz ty w ogole pojecie, jak trudno jest wymyslec teraz cos nowego? przede wszystkim w branzy filmowej, ktora zyje raptem ponad sto lat, nie jest jak aplikacje na androida, choc nawet dla nich pomysly sie juz koncza, a kreci sie to dopiero do kilku lat. rezyser moze wniesc jedynie poprawki, zmiany udoskonalajace. wymyslec teraz cos co zaskoczy widza, jest na prawde trudno. repertuar zostal w ostatnich 20latach wyczerpany do granic. wiec patrzac obiektywnie, film jest na najwyzszym poziomie, dobor aktorow srednio mi pasuje, ale procz tego: kwintesencja dobrego filmu sci-fi.

OnlyHuman

Mam pojęcie. I nie godzę się na odgrzewane kotlety i przeterminowane produkty. Jest mnóstwo nowego ciekawego kina, a jak Twoim zdaniem ostatnie 20 lat się wyczerpało, to polecam sięgnąć do klasyki kina.
PS. Praca domowa na długi weekend: "nauczę się korzystać z drzewek na forach internetowych".

ocenił(a) film na 9
krysiron

przeterminowane produkty? tez potrafia dobrze smakowac. a ty jestes takim typem, ktory podnieca sie klasyka? tak, zauwazylem, ze duzo osob tutaj umacnia regule: ocena rosnie wprost proporcjonalnie, do NIEzrozumienia przez ogladacza, zwlaszcza przy starszych filmach ^^ myslicie, ze film jest lepszy i bardziej wymagajacy, bo czegos nie zrozumieliscie, albo cos wydaje sie wam wystepowac WLASNIE TAM? pytanie retoryczne, nie mam ochoty sie wdawac w dyskusje. aha, twoje oceny potwierdzaja regule. jak chce popatrzyc na "impresjonizm" to ide go obejrzec w formie filmu czy obrazu, ale skoro wolisz klasyki, to po co paplasz swoim gownem dobry NOWY film. ja akurat uwazam, ze ogladanie tak przestarzalych filmow itp. to tylko objaw niedowartosciowania, na prawde. jesli masz problemy z inteligencja nie probuj wyrownac tego poprzez ogladanie filmow ktorych nie rozumiesz, strata czasu. a jesli rozumiesz..... nie, nie ma, ze rozumiesz bo inaczej nie byloby cie tutaj. to forum wszedzie smierdzi takimi pseudo-inteligentami ^^ zaraz bedziesz, mi udowadnial, ze ja jestem jakis nie tego (moze uczepisz sie mojej pisowni?). no chyba, ze nie odpowiesz (wtedy tez jestes na przegranej pozycji)... wiec pewnie odpowiesz. pozdrawiam.

OnlyHuman

Widzę, że rozgryzłeś mnie całkowicie. Znasz mnie lepiej niż ja siebie sam:) O mój Panie i Władca, nie godnym całować palca u Twych gimnazjalnych stóp.

ocenił(a) film na 2
gbusz

Nie obsraj się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones