PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664}
7,1 45 110
ocen
7,1 10 1 45110
7,2 15
ocen krytyków
Jerry Maguire
powrót do forum filmu Jerry Maguire

Zawiedziony. 5/10.

ocenił(a) film na 5

W porównaniu kinem europejskim a w szczególności skandynawskim to jest po prostu olbrzymia przepaść. Fabuła jest naiwna i bajkowa do bólu. Gość się nawraca. Upada. Żeni się. Rozstaje. Powraca do żony tego samego dnia co odniósł sukces. To raczej nie jest film dla wymagającego widza.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Ja męczyłem się prawie 1h i stwierdziłem, że ten film nie zasługuje na dalsze oglądanie.

ocenił(a) film na 5
Kinomaniak1235

ha ha. To bardziej pojechałeś temu dziełu niż ja :D

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

No to jest po prostu moje odczucie po obejrzeniu niemal godziny. :D

Kinomaniak1235

Ja się właśnie męczę i chyba pora to zakończyć

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

hahahha kino europejskie to moze i ma dobre filmy, ale jakby tak zestawic wszystkie dobre produkcje z tym co wyprodukowalo USA w ciagu calej kinematografii to europa jest w ciemnej dupie za Jankesami.
Smieszy mnie ta propaganda anty-amerykanska, prawda jest taka, ze najbardziej kultowe i przelomowe filmy dla kina, zostaly zrealizowane w USA.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

To nie żadna propaganda.
Owszem. Kino amerykańskie jest najpopularniejsze na świecie. Ich przemysł filmowy jest najbardziej znany. Amerykanie wyprodukowali najwięcej arcydzieł w zakresie kina gangsterskiego oraz horroru czy np. melodramatu itd.
Tylko, że nie zrozumiałeś jednej rzeczy. Kino amerykańskie od wielu lat jedzie linią pochyłą w dół. I to miałem na myśli zakładając ten temat. Zauważyłeś może, żeby Jankesi przez ostatnich kilka lat wyprodukowali wiele filmów godnych uwagi? Bo ja nie. Co prawda czasem wyskoczą jakieś wyjątkowe rodzynki w stylu Django czy Wyspy tajemnic ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ich kino robi się coraz bardziej infantylne i pospolite. Ja oceniam ich po tym co jest teraz a nie po tym co było. Poza tym Polacy w latach 50-80 też tworzyli świetne produkcje, które nawet były ambitniejsze od amerykańskich (Wojciech Has, Kawalerowicz, Kieślowski) i nie mają się czego wstydzić.
Podczas gdy Polacy tworzą coraz lepsze filmy Amerykanie wcale nie posuwają się do przodu.
Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Po pierwsze to nie napsisales, ze dotyczy kina terazniejszego tylko zmieszales z blotem cala amerykanska filmografie, wiec chyba ty sam nie rozumiesz w czym rzecz.
Zauwazylem duzo filmow godnych uwagi od Jankesow w ostatnich latach, ktore leja wciaz kino europejskie. Kino skandynawskie ejst najlepsze w Europy, ale co z tego, ze zmontuja rocznie 10 dobrych filmow, jak USA w tym czasie zrobi ich 100. Wciaz jest przepasc.
Modne jest wieszanie psow na ameryklanskim kinie, to takie hipsterskie heh tak ostatnio zauwazylem, tylko, ze takie osoby nie maja zbyt duzego pojecia o filmie.

"Podczas gdy Polacy tworzą coraz lepsze filmy Amerykanie wcale nie posuwają się do przodu.
Takie jest moje zdanie"

heh rozumiem, ze to żart? Jakie Polacy robia filmy ambitne, no sorry, ale co drugi to szmelc.
Ogolnie rzecz biorac to nigdy zadne inne panstrwo czy kontynent niegdy nie przebije produkcji z USA, co z tego, ze wypuszczaja takze niemilosierny szajs, jak w miedzy czasie wyprodukuja taka perłe, ze Europa bedzie srala pod siebie z zazdrosci.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

"W porównaniu kinem europejskim a w szczególności skandynawskim to jest po prostu olbrzymia przepaść." - Gdzie ja tutaj mieszałem z błotem całą amerykańską filmografię? Nie kłam i nie naginaj do swoich potrzeb. Wskazałem w komentarzu na konkretny film, który zresztą kopiuje wzorzec słodkich produkcji amerykańskich familijnych.
Sypiesz banalnymi ogólnikami. Nie wiem gdzie Ty zarejestrowałeś te 100 amerykańskich dobrych filmów np. w 2013 roku wyprodukowanych w USA ale ja takowych nie zauważyłem. Wymień chociaż 30, które zasługują na burzę oklasków. Powodzenia.
Poza kinem skandynawskim jest jeszcze czeskie, francuskie czy hiszpańskie gdybyś nie zauważył.
Jakie Polacy robia filmy ambitne, no sorry, ale co drugi to szmelc. - Z kim ja piszę....Rozumiem, że według Ciebie Amerykanie produkują prawie same dobre filmy? No litości. Człowieku, Trochę logicznego myślenia. W każdym kraju jest tak, że jest mała grupa dobrych reżyserów a większość produkuje przeciętną papkę.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

"Gdzie ja tutaj mieszałem z błotem całą amerykańską filmografię? Nie kłam i nie naginaj do swoich potrzeb. Wskazałem w komentarzu na konkretny film, który zresztą kopiuje wzorzec słodkich produkcji amerykańskich familijnych."

no to ty na podstawie jednego filmu wydajesz wyrok o calym kinie amerykanskim ? No to gratuluje heh.


Nie zauważyłeś takich filmow, bo malo widac ogladasz lub nie wiesz co ogladac, a nie pisalem o konkretnie 2013 tylko ostatnie kilka lat.
Wymienilbym nawet 100, ale tacy jak ty, to potrafia tylko pluc na Ameryke bo to przeciez taki element skladowy lansu przed reszta pseudo inteligenckiej mlodzierzy, co to musza hejtowac inaczej dzien stracony.

"Poza kinem skandynawskim jest jeszcze czeskie, francuskie czy hiszpańskie gdybyś nie zauważył."

No i na tym koniec w zasadzie. Skandynawia i Francja, Hiszpania juz robi tandete, chociaz czasem cos wyjdzie ciekawego. Do tego jeszcze Belgia i moze Wlochy.
Ale ile tam powstalo filmow przelomowych dla kina ? No kurcze wymien choc 5. A praktycznie 99% filmow przelomowych czy kultowych to filmy amerykańskie.

Człowieku jakie Polacy robia filmy ambitne, 90% to durne komedyjki romantyczne, lub dramaty z powielanym do obr zygania tematem. Smarzowski robi cos lepszego.
Ja nie twierdze, ze USA robi same dobre produkcje, bo na tle calego filmowego biznesu to duza wiekszosc jest lipą, ale pomiedzy tym plastikowym badziewiem, jednak potrafia zmontowac cos, co kasuje kino europejskie w znacznej mierze.
Z logicznycm mysleniem to ty masz conajmnie problem, bo wyraznie dalem do zrozumienia, ze nie mowie tu o wszystkich filmach tylko o calej filmografii Amerykanow na tle innych krajow.
Sam fakt, ze kazdy lepszy rezyser z Europy wyjezdza do USA,mowi za siebie.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

no to ty na podstawie jednego filmu wydajesz wyrok o calym kinie amerykanskim ? No to gratuluje heh. - Takich infantylnych i naiwnych filmów familijnych jak Jerry jest wiele w amerykańskim kinie. Nie wydaje wyroku. Takie są fakty.

ale co z tego, ze zmontuja rocznie 10 dobrych filmow, jak USA w tym czasie zrobi ich 100 - ktoś tu nie wie co pisze. Bądź konsekwentny. Napisałeś że Jankesi średnio mogą tworzyć corocznie 100 filmów. Podałem przykładowo ubiegły rok i myślałem, że pokusisz się wymienić choćby 30 ale chyba Ci nie spieszno do tego :D

Ale ile tam powstalo filmow przelomowych dla kina ? No kurcze wymien choc 5. - Ty opierałeś się przed podawaniem przykładów a ja zrobię wręcz przeciwnie. Podam kilka przełomowych, wybitnych filmów kina europejskiego:

http://www.filmweb.pl/film/Nosferatu+-+symfonia+grozy-1922-30700 - Jeden z najsłynniejszych niemieckich filmów grozy z wampirem w roli głównej kiedy Amerykanie wcale takich filmów nie produkowali.
http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82odkie+%C5%BCycie-1960-30940
http://www.filmweb.pl/film/Osiem+i+p%C3%B3%C5%82-1963-30830
Dwa sztandarowe dramaty Felliniego.
http://www.filmweb.pl/film/Stalker-1979-308 - świetny film rosyjski.
http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBandarm+z+St.+Tropez-1964-30768 - francuska komedia która jest o wiele lepsza od amerykańskiej pod względem subtelności i inteligencji.










ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

hehhe znajdz mi chociaz jeden film podobny do Jerrego, wydaje mi sie, ze nie zrozumiales tak prostych i iniwersalnych prawd zawartych w tym filmie, a jest ich od groma, co czyni ten film wlasnie wyjatkowym.

Wow, az 5 filmow wysmieniles ? I jak to sie ma, do takich arcydziel amerykanskich jak chociazby Taksowkarz, Pulp Fiction, Terminator I & II, Obcy, Dracuka Copolli, Ojciec Chrzestny, Goddfellas, American Beauty, Scarface, Goraczka, Pieskie Popoludnie, Zly Porucznik z Keitelem, Łowca Jelenii, kurcze moglbym wymieniac godzinami.
Przeciez to totalna przepasc.
Do tego z tym Zandramem to sie wyglupiles bo komedia amrna jak i dowcip. Duzo fajniejsze sa amerykanskie oldschoolowe komedie.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

Zasugerowałeś 5 to masz 5. Masz amnezję?
Dracula Copolli zaiste przełomowy zwłaszcza, że kilkadziesiąt lat wcześniej nakręcono Nosferatu.
W Ojcu Chrzestnym mimo, że to arcydzieło nic przełomowego oraz wyjątkowego nie ma. Bardzo dobra ekranizacja kultowej książki. I tyle. W Europie też powstawały filmy gangsterskie.
Zgodzę się jedynie co do Obcego. Wcześniej w historii kina nie było tak mrożącej krew w żyłach istoty z kosmosu.
Reszta to porządnie zrobione dramaty i filmy gangsterskie.
Ponadto odniosłeś się tylko do żandarmów i jako nieliczny uważasz, że to marna komedia. Pewnie. Lepszy amerykański humor w którym dominuje pierdzenie, seks i wulgarność niż coś inteligentniejszego.
Prawda jest taka, że kino europejskie jest ambitniejsze a więc i lepszej jakości.
Jeżeli chodzi o filmy, które wymieniłem to żądny amerykaniec nie nakręcił czegoś podobnego.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

heh a wymieniles 4 bo Zandarm do żaden przelomowy film.
Dracula Coppoli jest przelomowa i jednym z najwazniejszych horrorow w historii, tak samo jak Dziecko Rosmery, Egzorcysta, a nawet Blair Witch Project.

"W Ojcu Chrzestnym mimo, że to arcydzieło nic przełomowego oraz wyjątkowego nie ma. Bardzo dobra ekranizacja kultowej książki. I tyle. W Europie też powstawały filmy gangsterskie."

hahhah to nazet przedszkolaki po przeczytaniu tego by sie usmialy. Europejskie kino gangsterskie hahha, nie wiem co brales, ale to dobry towar.

"Zgodzę się jedynie co do Obcego. Wcześniej w historii kina nie było tak mrożącej krew w żyłach istoty z kosmosu.
Reszta to porządnie zrobione dramaty i filmy gangsterskie."

hhahahhahah no fu#kin way, czlowieku ty chyba nie wiesz na czym polega kino przelomowe, Rzeczywiscie Pulp Fiction tym nie jest hahha, albo Terminator, ktory zastosowal takie efekty specjalne, ktoire dopiero Matrix przebil.
Taksowkarz takze nie ? Nie no czlowieku ty na kinie znasz sie rownie zajebiscie jak świnia na programowaniu video.
Przelomowa komedia amerykanska to np Gluiniarz z Beverly Hills czy Blues Brothers, czy masa innych z humorem duzo lepszym niz dziadowski pierdziel Zandarm.

Prawda jest taka, ze kino europejskie, jesli zestawic wszystkie filmy w historii filmu, to jest cienkie jak podcierka z dyskontu, a jesli chodzi o filmy, ktore wymieniles to w zestawieniu najwazniejszych filmow w historii kina, to raczej byly by na samym koncu, lub nawet nie byly brane pod uwage w rankingu.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

http://www.filmweb.pl/film/Klan+Sycylijczyk%C3%B3w-1969-7172
Zapewne tylko w Ameryce powstają filmy gangsterskie a przed Ojcem Chrzestnym nic nie było. Żenada :)

http://www.filmweb.pl/Metropolis
A na długo przed Terminatorem powstało w Niemczech Metropolis, które w przeciwieństwie do stosunkowo młodego Terminatora jest klasyką gatunku i prawdziwym wzorcem. Efekty specjalne to nie wszystko.

Murzyn Murphy lepszym komikiem od de Funesa? No to ja nie mam więcej pytań odnośnie Twojego gustu i intelektu. Niektórzy lubią humor sytuacyjny a niektórzy o dymaniu i pierdzeniu :)

No faktycznie prymitywny Terminator przebija Stalkera, który jest wartościową powieścią filozoficzną. Zapewne ta amerykańska siekanka ma dużą wartość przekazu.

"Prawda jest taka, ze kino europejskie, jesli zestawic wszystkie filmy w historii filmu, to jest cienkie jak podcierka z dyskontu, a jesli chodzi o filmy, ktore wymieniles to w zestawieniu najwazniejszych filmow w historii kina, to raczej byly by na samym koncu, lub nawet nie byly brane pod uwage w rankingu"- to tylko subiektywna opinia bez żadnej wartości i argumentacji.

Gdzie w Taksówkarzu widzisz przełom?To tylko bardzo dobry film psychologiczny.



ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Blagam cie, te filmy przy ojcu Chrzestnym czy Goodfellas to jak romet przy Giant'cie, albo ford fiesta przy corvecie.

Metropolis nie odegral znacznej roli w sci-fi, za to Terminator wyznaczyl nowy trend i byl kamieniem milowym w tym gatunku, tak samo jak Łowca Androidów, Mechaniczna pomarańcza, Obcy czy Matrix. Kto ci zna tamte filmy, ktore wymieniasz, raczej nieliczne grono, bo nie sa to tak przelomowe filmy na tle tych z USA.

heh nie dosc, ze glupi to jeszcze rasista. Co ci przeszkadza czarny Eddie? Jesli chodzi o aspekt i talent komiczny to miażdży z kretesem slabego Funesa. No kurcze, to ja tobie współczuje gustu. Eddie Murphy to ikona komedii , tak samo jak Richard Pryor, Lawrence, John Witherspoon, Chris Tucker, Arsenio hall czy wielu innych. Nawet nie ma porownania. Twoj bialy pierdziel przy Murphym to przedszkole.
Humor sytuacyjny barani łbie to na pewno nie Zandarm hahah

Terminator przebija wiekszosc filmow sci-fi z racji wlasnie tego jak zostal zrealizowany. Tak samo Łowca Androidow, czy Odyseja kosmiczna,. Jak ty wolisz pseudo inteligencke ruskie badziewie to prosze bardzo, ale to swiadczy tylko jaki jestes ograniczony. haha powiesc filozoficzna i sci-fi, polaczenie rownie zajebiste jak kozaki w srodku lata.

Jak nie wiesz dlaczego Taksowakrz byl filmem przelomowym, a do tego jest oficjalnie w 5tce najwazniejszych filmow w historii kina, to tylko potwierdza to, ze kompetencje do wypowiadaniu sie na temat kina masz rowne zeru.

ocenił(a) film na 5
funkadelic

Męczący z Ciebie typ.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

a z ciebie mega irytujacy blazen

Lisowczyk

Zgadzam się z Tobą, żenujący człowiek, który zdaje się nie rozumieć, że coś, za czym on szaleje, może się nie podobać innym.

funkadelic

Dla mnie najlepsze kino na świecie to amerykańskie i francuskie, co jak co ale Amerykanie nie dorastają Francuzom do pięt w komediach, bo amerykański humor jest prymitywny.

Lisowczyk

prosze mógłbyś chodziarz ostrzeć że zdradzasz fabułę!

ocenił(a) film na 5
lubietruskawki_filmaniak

Przepraszam, aczkolwiek moja zdawkowa opinia nie przeszkodzi w obejrzeniu tego filmu.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Ten film to sadomasochizm emocjonalny jakim lubią się poddawać naiwne panienki.

ocenił(a) film na 5
Aldon

Za Tomkiem jako aktorem średnio przepadam a jak się dowiedziałem, że jest w jakiejś dziwnej sekcie to lubię go jeszcze mniej.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Zgadzam się. Cruise zagrał ok, choć jak on, taki "classic Cruise" (choć wtedy jeszcze nie "classic"), ale Oscar dla Goodinga Jr.? Za co?
No i przynudas, rzeczywiscie mało wymagający i sztampowa historia. Tyle tylko, ze nieźle zagrana. Ale z drugiej strony to 1996 r. Wtedy takie pokazanie takiej historii, to była nowość albo przynajmniej świeżość.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Słysząc tyle dobrych opini o tym filmie spodziewałam się czegoś lepszego. Niestety bardzo się zawiodłam.

Lisowczyk

"W porównaniu kinem europejskim a w szczególności skandynawskim to jest po prostu olbrzymia przepaść". MAMY TU PRAWDZIWEGO ZNAWCE KINA!!!1
Zgadzam się z tym że film to absolutna porażka i jego kultowy status jest nieco zaskakujący, ale ten tekst jest po prostu śmieszny.

ocenił(a) film na 5
matbla2000

Śmieszny bo....?

Lisowczyk

śmieszny bo nieprawdziwy, zdradzający uprzedzenia charakterystyczne dla tych którzy nie widzieli wielu filmów, są za to czytelnikami recenzji filmowych w sobotniej wyborczej, czy innym podobnej rangi piśmie. te farmazony pokroju "kino amerykańskie od wielu lat jedzie linią pochyłą w dół", czy "zauważyłeś może, żeby Jankesi przez ostatnich kilka lat wyprodukowali wiele filmów godnych uwagi? Bo ja nie", są nieprawdziwe teraz, i były nieprawdziwe kiedy to pisałeś.
jeśli nie poszukujesz kina stylu zerowego, które najwidoczniej jest zbyt banalne na twoje wymagania, to proponuje go nie oglądać i sięgnąć do innego segmentu filmowego, a nie wymieniać box officeowe hity, i dziwić się że nie dorównują rumuńskiej nowej fali, czy arcydziełom niemieckiego ekspresjonizmu.

matbla2000

pomijając już fakt, że po sekundzie spędzonej na twoim profilu, widzę że na 10 oceniłeś kilka produkcji właśnie amerykańskich- zaskakująco, nie szczególnie wybitnych (nocturnal animals, serio?)

ocenił(a) film na 5
matbla2000

Akurat widziałem tysiące filmów więc to argument z dupy.
Nieszczególnie pisze się razem - jak już chcesz się brać za krytykę nie popełniaj błędów rodem z zerówki bo ludzie będą się z Ciebie śmiać :)
Nocturnal animals na tle amerykańskiej papki rozrywkowej jest filmem wybitnym i nie tylko dlatego. To świetny film o ludzkich uczuciach.
Cóż ja swoich upodobań nie ukrywam w przeciwieństwie do Ciebie :)
Co do moich filmów ocenionych na 10 - jakbyś dobrze spojrzał to tych nowych jest mało.
Skończ trollować :)

Lisowczyk

Czepianie się błędów tego pokroju na forum internetowym jest o tyle bezsensowne, że tutejsza konwencja sprzyja raczej nieprzywiązywaniu szczególnej wagi do formy, by ograniczyć i tak czasochłonną rozrywkę z przeglądania portalu który coraz bardziej męczy. Być może dla ciebie jest ona istotna aż za bardzo, proponuje więcej czasu spędzić nad treścią którą też krytykowałem. To o trollowaniu było niepotrzebne, szczególnie że po to chyba pisałeś na forum żeby nawiązać dyskusje, a nie by kończyć je frazami mającymi rozmówce zdyskredytować: gdybym był w zerówce, pewnie bym się obraził. Teraz po prostu powiem eat my shorts!

ocenił(a) film na 5
matbla2000

pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones